Як продовжити життя букету ?


  «Щоб жити, потрібне сонце, свобода і маленька квітка.», - писав Ганс Християн Андерсен. Важко сперечатися з великим казкарем. Зрізані квіти - символ безкорисливої любові і, отримавши букет в подарунок, ти відчуваєш, що кожна година життя цих квітів тобі дорога. Що ж робити? Флористи упевнені, що щоденною працею і любов\'ю можна продовжити життя букета якщо не до людських стандартів, то на декілька днів.

Ваза і вода 

- Два основоположні чинники збереження квітів в домашніх умовах – «правильна» вода і «правильна» ваза. Ваза може бути будь-якій – кришталевою, фарфоровою, пластмасовою, але тільки не металевою. Властивості води при зіткненні з металом змінюються, і вона робиться шкідливою для квітів. Також небажані керамічні вази – глиняна поверхня пориста, на ній швидко розмножуються бактерії. Щоб вода не загнивала, рекомендується використовувати вази темного скла. Ваза неодмінно повинна бути чистою! Якщо у вазі з\'явився зеленуватий наліт, видалити його допоможе слабкий розчин марганцівки, розчин оцту з сіллю, або ж п\'ятикопійкова монета на дні вази.

- Ідеальною водою для квітів вважається дощова, тала або мінеральна, так квіти зберігаються набагато довше. Але підійде і проста вода з-під крана, заздалегідь кип\'ячена або отстоянная (не меншого 45 мин.). У жодному випадку не ставте букет в крижану воду – квіти швидко гинуть.

- Квіти у вазі проживуть довше, якщо будуть розташовані вільно, не утрудняючи один одного, але не дуже просторо.

Не можна Воду у вазу краще всього налити прохолодну, бажано кип\'ячену і таку, що добре відстоялася (не меншого 45 хвилин), а теплу воду люблять нарциси, конвалії, гвоздики. Рівень води у вазі не так важливий, тільки гербери і запашний горошок не рекомендується занурювати в неї глибше, ніж на 5 см . Цілком прийнятна проста вода з-під крана. Слід дати воді відстоятися (2-4 ч). Поки вода відстоюється, можна загорнути квіти в папір і покласти в холодильник на нижню полицю. Розташовуйте квіти у вазі достатньо вільно – в «обмежених» умовах квіти живуть не так довго, як вільно розставлені.

• Перед тим, як ставити букет у вазу, його потрібно підготувати: очистити стебла від листя і шпильок, зробити свіжі зрізи – косі для всіх квітів з твердими стеблами і рівні для м\'яких трав\'яних, наприклад, тюльпанів і нарцисів.

• Вибирайте правильну вазу. Квітам не повинно бути тісне, але і не дуже просторо. Квіти з пухом на стеблах (гербери) потрібно ставити у воду не глибше, ніж на третину висоти стебла.< br>
• А якщо брати воду з-під крана, то неодмінно відстояну. Воду необхідно міняти щодня, кожного разу підрізаючи кінчики стебел. І пам\'ятаєте, квіти краще відчувають себе в прохолоді, чим на жарі.

• Продовжити життя букету допоможуть і народні засоби. 2-3 ч.л. цукру на 1 літр води забезпечать квітам живлення (тільки конвалії і гербери «віддають» перевагу солі). Пігулка шипучого аспірину на 10 літрів води очистить воду і прискорить її струм по стеблах (особливо хороший аспірин для жоржина, троянд і хризантеми). З метою дезинфекції можна додати горілку – 50 мл на 1 літр води. Ще один універсальний розчин: 2-3 ложки цукру і борна кислота на кінчику ножа на літр охолодженої води. Міняти таку воду можна раз на 2 дні.

• Коли на квітах і вітках багато листя, вони швидко в\'януть: випаровується багато вологи. Тому, щоб повітря не проникло в провідні судини, покладіть квіти у ванну з трохи теплою водою і обрізайте всі поламані гілочки і повядшие листя, шпильки і колючки.

Природно, що для кожного виду квітів термін життя не однаковий, але, проте, користуючись викладеними нижче способами можна продовжити життя цим прекрасним створінням природи, і тим самим отримати більшу насолоду від споглядання цієї краси. Рослини, що мають на стеблі декілька квітів, проживуть довше, якщо своєчасно видаляти усохлі квітки, цей захід сприятиме розкриттю інших. Відмічено, що квіти, що мають довгі тичинки (лілії), живуть довше, якщо видалити їх тичинки. Щоб додати свіжість квітам і стимулювати їх загальний стан необхідно періодично обприскувати стебла, листя, але пелюстки бутона обприскувати не треба, оскільки через це може розвинутися процес гниття бутона. Потрібно не забувати, що зрізані квіти це живі організми, які люблять увагу. Дотримуючи ці нехитрі правила, квіти ще довго радуватимуть ваш погляд.

Квіти з довгими тичинками довше живуть, якщо тичинки видаляють. Висмикніть їх пальцями, або відріжте їх гострими ножицями. Завдяки цьому пелюстки не будуть забруднені пилком. У молочаю на зрізі виділяється молочний сік. Він забруднює воду і позбавляє квіти необхідних живильних речовин, із-за чого вони швидко в\'януть. Перевірте Зрізані тюльпани досить швидко в\'януть, проте якщо опустити стебла подвявших квітів в гарячу воду, вони швидко придбають первинну свіжість. Заздалегідь необхідно відновити зрізи на стеблах і щільно обернути папером, що сприяє не тільки відновленню свіжості, але і розпрямленню стебел у тюльпанів. Залиште їх у воді на стільки часу, скільки знадобитися для повного відновлення квітки.

При обробці троянд перш за все потрібно зрізати із стебла шпильки, а також все зайве листя. Перш ніж поставити їх у вазу, криво подрежьте стебло, потім розщепнете низ стебла на дві-три для збільшення поверхні всмоктування. Стебла гербери погано зберігаються у воді, тому вазу, де стоятимуть гербери, заздалегідь ретельно промивають, а у воду додають дезинфікуючі засоби і добрива для зрізаних квітів. Квіти потрібно щодня підрізати, оскільки судини, провідні воду, поступово закупорюються. Знайкак радить міняти воду у вазах щодня, а в теплу погоду – ще частіше. Квіти, що пов\'янули, видаляйте, оскільки вони виділяють етилен. Якщо у квітів деревне стебло, кінці віток при зміні води рекомендується очистити жорсткою щіткою. Троянди на ніч потрібно виймати з вази, добре промивати кінці стебел і поміщати в таз або ванну з прохолодною водою.

У рослин, що виділяють молочний сік, і у хризантеми, гербер, маків, бузку, поповника відразу після підрізування під водою обвуглюють зріз на полум\'ї сірника або свічки. Можна просто опустити кінці стебел в кип\'яток на 30-60 секунд (залежно від товщини стебла). Робити це потрібно обережно, щоб пара не потрапила на листя і квіти. Їх слід обернути папером і відхилити убік від поверхні води. Гвоздики краще всього стоять у воді кімнатної температури, воду для них не слід часто міняти. Гербери особливо хворобливо реагують на протяги. Згубні для букета також прямі сонячні промені і тютюновий дим. Подовжують життя квітів додані у воду пігулка аспірину, лимонна кислота, столовий оцет (столова ложка на літр води), стрептоміцин (півпігулки на три літри). Левкої, гербери і гарденія люблять розчин соли, хризантема - аспірин, троянди люблять аспірин і хлористий кальцій.

Вітки чагарників довго залишаються свіжими в слабкому (злегка фіолетовому) розчині марганцевокислого калія. Для жоржин воду у вазі підкисляють оцтом (1 столова ложка 9% оцту на літр води, в жарку суху погоду - 2 столових ложки). Замість оцту додають у воду аспірин. Тюльпани, астри, кольоровий горошок, нарциси, іриси, левовий зів люблять цукор. А конвалії, цикламени, амариліси навпаки погано переносять цукор. У воду для гвоздик додають борну кислоту (0,1 г на літр води). Живильні розчини краще міняти через 3-5 днів, промиваючи вази, в яких вони були. Ти, напевно, знаєш, що у всіх квітів, принесених з магазина або з ринку, зрізають кінець стебла, перш ніж поставити їх у вазу. Це робиться для того, щоб видалити ту частину стебла, в яку вже потрапило повітря. У провідних судинах цієї частини утворюються повітряні пробки, вони-то і заважають надходженню вологи до квітки.

Якщо квіти куплені наперед і ви припускаєте дарує їх наступного дня, можна обережно загорнути букет в газету і покласти в нижнє відділення холодильника. Сумісність і несумісність рослин. Є багато прикладів виборчого відношення квітів один до одного. Нарциси не уживаються з конваліями, поставлені поряд бузок і фіалки швидко в\'януть, взаємно пригноблюють один одного тюльпани і незабудки, гвоздика погубить троянду. Мистецтво поєднання квітів в одній композиції визначається не тільки їх символічними значеннями або чисто естетичними міркуваннями, але багато в чому біологічною сумісністю різних рослин.

А ось, що радять сучасні майстри складання букетів і композицій: щоб продовжити життя зрізаним рослинам необхідно квіткові вази тримати в чистоті. Стебла з молочним соком (молочай, мак і ін.) після підрізування на декілька секунд опускають в гарячу воду (близько 94 градусів), щоб молочний сік, що згущується в холодній воді, не закупорював провідні судини. Розпускання квітів можна надовго затримати, якщо зберігати квіти в холодильнику (при позитивній температурі близько 2 градусів).

Продовжся, продовжся, чарівність!

Також як і ми, квіти терпіти не можуть деяких своїх сусідів, оскільки ті виділяють у воду отруту - речовини, токсичні для чужаків. Так, не можна поміщати разом тюльпани і нарциси - тюльпани швидко пов\'януть. Щоб цього уникнути, тільки що зрізані нарциси ставлять в окрему вазу на добу. Потім, змінивши воду, до них можна сміливо підселювати тюльпани або інші квіти. Є серед квітів і персони з складним характером, таким подавай тільки окрему вазу. Це гвоздики, троянди, лілії і черемха. Примикає до них і конвалія, яка як вампір на кореню губить будь-яких подселенцев.

Ваза і вода

Налити води у вазу і тут же забути про квіти - просто злочинна халатність. Правила квіткової гігієни Для більшості квітів необхідно воду міняти щодня, стебла промивати проточною водою, оновлювати під водою на 2 см зріз. Щодня вазу миють теплим мильним розчином, а потім обполіскують слабким розчином марганцівки. На ніч головки квітів щільно завертають в папір і занурюють букет у відро з водою. Вранці квіти будуть свіжими і красивими, і їх можна буде знову поставити у вазу. Орхідеї збережуться значно довше, якщо кожен вечір їх ненадовго занурювати в холодну воду вниз головками. Рослини, що мають на стеблі декілька квіток, проживуть більше, якщо ви видалятимете усохлі. Завдяки цьому бутони повністю розкриваються. На жаль, біг часу зупинити не в наших силах, та все ж.