Вибрати або скласти букет для подарунка нескладно, потрібно лише засвоїти елементарні правила. Підбираючи квіти для подарунка, слід пам'ятати, по якому приводу і кому вони призначені: жінці, чоловікові, дитині, літній або молодій людині. Близьким людям, смаки яких ви добре знаєте, краще дарувати їх улюблені квіти.

Жінкам дарують квіти частіше, тому асортимент для такого подарунка різноманітніший: від скромних польових квітів до вишуканих, екзотичних, залежно від приводу. Найбільш універсальний ніжний витончений букет, аранжований зеленню: гипсофілой, аспарагусом, нефролепісом. Дружині краще дарувати квіти, які вона любить, або такі, які були у весільному букеті.

Молодим дівчатам прийнято дарувати квіти, що ще не розкрилися, і бутони ніжних, пастельних відтінків. Чим старше герой дня, тим яскравіше і пишніше повинна бути квітка. Спаси вас Бог піднести букет з білих лілій немолодій пані — у неї можуть виникнути важкі асоціації, тому що такими букетами зазвичай проводжають в останню дорогу. І вже точно не варто бути з білими квітами в лікарню, така “цветотерапія” не піде на користь хворому. Тут доречніші квіти ніжних відтінків без запаху і невеликого розміру. Жінкам літнього віку більше підходять строгі букети або квітучі рослини горщиків. Квіти повинні бути розкриті, не бутони і, враховуючи символіку кольори, не червоні.

Рожеві квіти дарують людям будь-якого віку і підлоги по будь-якому випадку. Такий букет говорить: “Я до вас добре відношуся!” Універсальні і строкаті квіти. Вони подобаються всім. Сміливо даруєте їх: вони піднімають настрій і викликають усмішку.

Білі садові квіти дарують по особливо урочистих випадках, таким, наприклад, як весілля. А білі польові і лісові (ромашка, пролісок, конвалія) краще всього дарувати на будь-яке свято молодим дівчатам. Це символ молодості і чистоти.

З червоним кольором теж потрібно бути обережніше. Червоні квіти можна дарувати другу або родичеві, якого ми ніжно любимо. Але темно-червоний вважається кольором пристрасті (чим яскравіше колір, тим сильніше відчуття), його дарують тільки коханим. Жовті квіти (але не троянди!) доречно дарувати дівчині, якщо молода людина хоче з нею красиво розлучитися. Звичайно, Восьмого березня родичкам, вчителькам або просто знайомим можна подарувати традиційний букет мімози або нарцисів. Але для коханій більше підійде букет яскраво-червоних тюльпанів. Жовті квіти прийнято дарувати акторам і артистичній натурі. Це символ сонячного світла і успіху. Чайні троянди (від блідо-лимонного до темно-коричневого) більше підійдуть жінкам “елегантного віку” (від 35 і до ...).

Бузкові і сині квіти дарують людям, чию оригінальність хочуть підкреслити. Букет означає: “Я ціную вашу вишуканість!”

Зараз з\'явилося багато квітів екзотичного забарвлення — від чорних до зелених. З них не варто збирати букет одного тону, краще варіювати кольори. Не забувайте, що зелений — символ надії, побажання “триматися”, а чорний — знак печалі вашого серця. Спробуйте скласти з таких квітів “букет із значенням”.

Все упевненіше входять в моду квіти для чоловіків. Такі букети — символ незалежності, успіху, атрибут перемоги. Для подарунка чоловікові більше підходять крупні квіти з довгими цветоносамі: троянди, гвоздики, тюльпани, лілії, гладіолуси, хризантема, піони, бажано однотонні або соліднішої колірної гамми: білий, червоний, темно-зелений. Строкаті букети чоловікам дарувати не рекомендується.

На ювілей дарують квіти одного вигляду, як правило, їх число повинне відповідати даті. У Росії прийнято дарувати непарну кількість квітів, якщо в букеті їх менше дев\'яти. Якщо більше, число вибирається довільно.

Польові, лісові, лугові квіти дарують близьким людям, але не на урочистих прийомах. Якщо ви йдете на побачення з дівчиною, доречно буде подарувати їй одну красиву квітку, наприклад, гвоздику або бутон троянди ніжного кольору на довгій ніжці. Шпильки із стебла квітки потрібно видалити наперед. Якщо ваша дівчина запросила вас до себе і хоче представити своїм батькам, то вам потрібно вибрати два букети: один для її мами, інший - для дочки. Увага: букети не повинні бути однаковими! Якщо ви запрошені на день народження друга або подруги, теж буде цілком доречно піднести букет мамі “народженого”. Не забувайте, це і її свято! А ось для офіційної зустрічі (наприклад, концерту в школі) підійде букет з трьох-п\'яти гвоздик.

Складаючи букет, пам\'ятаєте, що гвоздики, троянди, лілії, конвалії, нарциси не сумісні з іншими квітами: у них їдкий сік. З таких квітів складають окремі букети. Штучні квіти і квіти в горщиках люблять не все. Тому перш, ніж їх дарувати, дізнайтеся, як до цього відноситься адресат.

І наприкінці: не можна дарувати квіти, що «йдуть», у яких можуть обпасти пелюстки. Ніколи не треба дарувати цілу оберемок квітів. У букеті, як і в одязі, виявляються рівень культури і смак його автора.