Щоб продовжити життя букету, насамперед потрібно підсолодити йому життя, додавши у вазу цукор :1 столова ложка цукру на 1 л води. Такий склад значно збільшує цвітіння бузку, фрезії, гвоздик, троянд, тюльпанів, запашного горошка, астр. Майте на увазі, що квіти, зрізані в бутонах, вимагають більше цукру, ніж що повністю розкрилися. Але, оскільки бактерії в такому розчині почнуть розмножуватися ще швидше, в живильний розчин треба покласти ще антисептик. Для захисту від бактерій можна додати у воду шматочки деревного вугілля, срібну монету (ложку або колечко), як це робили за старих часів, або ж насипати у воду прального порошку (на кінчику ножа). Деякі радять трохи підсолювати воду з розрахунку 1 чайна ложка куховарської солі на 1 л води. Хороші антисептики - марганцівка (0,003 г або декілька кристалів на 1 л води), аспірин (1 пігулка на 1л вод), борна кислота (0,1 г на 1 л води).

Іриси і тюльпани люблять холод. Декілька кубиків льоду, кинутих у вазу, додадуть їм тонус.

Жоржини будуть не проти, якщо ви крапнете у воду 3-4 краплі оцту.

Гладіолуси будуть вам вдячні за воду, в яку додана куховарська сіль (з розрахунку 1 чайна ложка на 1 л води) або декілька крапель нашатирного спирту.

Серед квітів є і «гіркі п\'яниці». Наприклад, астра. Ськромняга відчуває себе набагато краще ... у спиртному розчині. Тільки концентрація його повинна бути помірною: одна чайна ложка спирту на 1 л води. Орхідея теж не проти подихати алкогольними парами. Не пошкодуйте декілька крапель спирту і як подяка ви можете насолоджуватися її бадьорим виглядом не один день. Додавання однієї столової ложки винного оцту і 50-75 г цукру на один літр води значно продовжить життя зрізаних троянд. Для збереження квітів в тій, що зрізає застосовується безліч різних способів. У воді розчиняють добавки, які уповільнюють процес гниття стебла (вони рекомендовані на один літр води): 1 подрібнена пігулка аспірину або активованого вугілля, декілька кристалів перманганату калія(марганцівки) або лимонної кислоти.

Воду у вазі при використанні добавок міняють через три дні, а для орхідей - раз в тиждень. Але різні квіти вимагають і різних способів продовження їх життя в букеті. Цукор, наприклад, небажаний для амарилісів, конвалій, цикламенів, клематисів.

Для багатьох рослин чимале значення має рівень води у вазі(наприклад, гербери і нарциси повинні бути занурені у воду на 5 см або на 1/3 довжини стебла).

Тюльпани. Гумові колечка з них краще не знімати, а у вазу з водою додати цукор.

Нарциси - бутони, що сформувалися. Наситити водою, зануривши стебло на 1-2 ч. у гарячу воду (до 50C). Ставити в неглибокі судини, додати сіль. До речі, нарциси не можна поміщати в одну вазу з тюльпанами відразу. Спочатку ставлять їх окремо, а через декілька годинників або наступного дня об\'єднують, змінивши воду.
На стеблі потрібно зробити косий зріз, а то він не зможе вбирати воду. І ваза, і вода повинні бути чистими. Раз на 2 - 3 дні треба міняти воду і підрізати стебло на 1 - 1,5 див. У воді не повинно бути ні листя, ні шпильок - інакше вона швидко протухне і погубить букет. Тому нижню частину стебел потрібно очистити. Щоб вода не гнила, можна кинути в неї пігулку аспірину (крапля «Феррі» справить те ж враження). Квіти не люблять, коли їх чіпають. Хоршо також на ніч сприснути букет водою і накрити поліетиленовим пакетом, подалі від лампочок і батареї